PESİAD’dan Ekonomi 7/24’e En İyi Program Ödülü

Bu yıl 12’incisi düzenlene Pendik Sanayici ve İş adamları Derneği (PESİAD) “Yılın Enleri Ödülleri” sahiplerini buldu.

İstanbul Pendik’te düzenlenen ödül gecesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Yoğun ilgi gören gecede 13 dalda belirlenen ödüller sahiplerine takdim edildi.

“Yılın En İyi Ekonomi Programı” ödülüne Elif Saygılıer’in yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Ekonomi 7/24 layık görüldü.

Elif Saygılıer ödülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın tebrikleriyle aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, programda yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti iktidarının son 16 yıldır Türkiye için hayal sayılabilecek birçok projeyi hayata geçirdiğini söyleyen Albayrak, Türkiye’nin artık çok önemli bir dönemi bitirerek yeni bir döneme doğru hızla ilerlediğini anlattı.

Berat Albayrak, 24 Haziran seçimleriyle Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte yeni bir yükseliş dönemine gireceğini ve 16 yıllık AK Parti iktidarlarının ortaya koyduğu tarihi büyüme performanslarının, istikrarı ve milli gelirdeki tarihi artışlar göz önünde bulundurularak bu sürecin değerlendirileceğine inandığını ifade etti.

Partilerin seçim beyannamelerindeki enerjiyle ilgili vaatlerine değinen Albayrak, bu beyannamelerde bir vizyon olmadığını savundu. Albayrak, yıllardır konuşulan bor madenlerinin katma değerli uç ürüne dönüştürülmesini sağlayacak bir tesisin kurulması için geçen hafta imza atıldığını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“24 Haziran seçimlerinin sonuçlarına kimlerin elini ovuşturacağına, FETÖ, PKK ve Kandil’in hangi basın açıklamalarıyla nasıl bir beklenti içine girdiğine dikkat edilmesi gerekiyor. “Kim kimle iş tutuyor? Kim neyi medet umarak bekliyor? Her fırsatta Türkiye’ye çelme takmak isteyenler, kimlerin seçimden zaferle ayrılmasını istiyor?”

Avusturya’nın camileri kapatma kararına da tepki gösteren Albayrak, Avrupa’nın Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalışmasına rağmen Avrupa’nın orta yerinde Müslüman nefretinin tohumlarını ektiğine dikkati çekti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, helikopterle Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerin iade edilmemesi sonrasında geri kabul anlaşmasının durdurulmasına ilişkin, “Çalma kapımı, çalarlar kapını demişler ya, kapımızı çalanların bunu görmesi lazım. Ne oldu ne karşılığı verdik? Bundan sonra geri kabul anlaşmasıyla ilgili süreci de izlersiniz. Hukuk, darbeciyse ve tescilliyse bunları yargılayıp bize vermeni gerektirir ama söz konusu Türkiye olunca kendi sözde değerlerini bile ayaklar altına alma pahasına bu zelil duruma düşmekten çekinmiyorlar.” dedi.