Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut: Ekonominin Bütününü Kapsayacak

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber’de yayınlanan Elif Saygılıer ile Ekonomi 7/24 programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı teşvik paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yiğit Bulut’un açıklamalarından satır başları şöyle:

-Teşvik paketi; ekonominin bütününü ayağa kaldıracak, herkesi iş ve istihdam dünyasının içine çekecek bir paket. Cumhurbaşkanımız paketle ilgili detayları açıklayacak.

-‘Cumhurbaşkanımız sakın yatırımlarınızdan vazgeçmeyin, büyümekten korkmayın’ dedi. 130 milyar liraya kadar varabilecek devlet teşviği verilecek.

-Teşvik paketinin asıl amacı Türkiye’nin milli gelirini büyütmek, son 15 yıla baktığımızda 80 yılda alınan mesafe alındı. 2,5 trilyon dolarlık ekonomi ve 500 milyon dolarlık ihracata ulaşacağız.

-Teşvik paketi çok büyük bir adım, bunu faizlerin düşmesiyle ilgili diğer adımlar izleyecek.

-Su şişelerinde ‘doğal kaynak suyu’ yazıyorsa, içerisinde de o olması gerekiyor. Filtrelenerek işlenen sular kaynak suyu değil. Detaylar çok yakında ortaya çıkacak. Bütün kaynak suları yabancı şirketler tarafından ele geçirilmiş. Bu ülkede her şey olması gerektiği gibi olacak.  

-ABD’deki faiz tartışması sürüyor, kesin olarak dört artış noktasına gelmiş değil.