Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bulut: Dünyanın En Büyük Fonu Yatırım Yapmak İstiyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber’de yayınlanan Elif Saygılıer ile Ekonomi 7/24 programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Afrin’in terör unsurlarından temizlenmesini gururla izliyoruz” diyen Bulut, “TSK’yı bir vatandaş olarak tebrik etmek istiyorum. Afrin’de halkın Mehmetçiğe olan ilgisini gördük. Türkiye tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu millet onların sayesinde ayakta duruyor.” ifadelerini kullandı.  

Döviz kurlarındaki son durumu değerlendiren Yiğit Bulut, “Türkiye’ye saldırı olduğu dönemde kurdaki ataklar gayet normal, bunu daha önce de gördük. Dolar 3,90’ları test etti.” dedi.

“Bu ülkenin insanları cephede savaşırken ve emperyalizme karşı dik dururken, içeride bir kaç kişinin kendi milletine ve devletine ihanet etmesi gözden kaçmayacaktır. Türkiye’de yabancılar yatırım yaparken, ülkesini satarak kendini emperyalizmin kucağına atmak isteyenleri tarihin yazdığını unutmamak gerekiyor.” diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü:    

“250 milyar dolarlık aktif varlığı yöneten dünyanın en büyük varlık fonuyla görüşmemiz var. Türkiye’de yatırım yapmak istiyorlar. Yabancılar kapıda beklerken, bazıları Türkiye’deki varlıklarını satıp Avrupa’ya yatırım yapıyor. Türkiye’nin geleceğine güvenen her zaman kazanacaktır. Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye, İtalya ve Yunanistan’a verdikleri notlara baktığımızda objektif olmadığını görüyoruz. Türkiye’nin büyüme süreci  tüm engellere rağmen devam edecektir, bunu hep birlikte göreceğiz. Yatırımlarınızdan ve Türkiye ile ilgili planlarınızdan asla vazgeçmeyin.”